Shqipëri/17 humbje jete dhe 705 raste të reja me COVID-19

Kurba e shifrave të rasteve me koronavirus si dhe e viktimave vijon të jetë e lartë në vendin tonë. Në 24 orët e fundit janë regjistruar 705 raste të reja dhe 17 humbje jete nga COVID-19.

Aktualisht në 4 spitalet COVID, po trajtohen 484 pacientë, 38 në terapi intensive, 13 pacientë janë të intubuar.

Me gjithë përpjekjet e mjekëve, në 24 orët e fundit, kanë humbur jetën 17 qytetarë me Sars-Cov2 pozitiv në spitalet COVID: 5 qytetar nga Durrës, 4 qytetarë nga Tirana, 2 qytetarë nga Vlora, 1 qytetar nga Saranda, 1 qytetar nga Gjirokastra, 1 qytetar nga Fieri, 1 qytetar nga Kavaja, 1 qytetar nga Lezha, 1 qytetar nga Cërriku.

lg.php.gif

lg.php.gif

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

23 thoughts on “Shqipëri/17 humbje jete dhe 705 raste të reja me COVID-19

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *