Atentati mafioz/ Skemë 3D, si u ekzekutua shqiptari me 4 plumba në Brazil

Mediat braziliane kanë rindërtuar skemën e vrasjes së shqiptarit Ilir Zelka në São Paulo, një ngjarje e mbuluar me mister mbi autorët dhe motivet. 47-vjeçari u ekzekutua në një restorant ku po konsumonte mëngjesin, ndërsa prej më shumë se dy javësh qëndronte në një hotel luksoz.

Autoritetet braziliane theksojnë se shqiptari u qëllua 4 herë me armë zjarri në një nga lagjet më të pasura në qytet. Kamerat e kapën autorin, por identifikimi do të jetë i vështirë pasi kishte kokore. Disa orë pas ngjarjes u gjet i braktisur motori që përdori për vrasjen.

Mediat kanë rindërtuar skemën e vrasjes, ku një burrë i afrohet restorantit dhe qëllon në drejtim të shqiptarit 4 herë. Zelka ndërroi jetë në spital si pasojë e plagëve të rënda që mori.

Ilir Zelka ka qenë pronar i një biznesi në Çeki. Ai kishte hequr dorë si ortak që prej datës 9 mars, por kompania mban ende emrin e tij./topchannel

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

7 thoughts on “Atentati mafioz/ Skemë 3D, si u ekzekutua shqiptari me 4 plumba në Brazil

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *