Mbi 1.5 milionë viktima nga COVID-19 në mbarë botën

Numri i të vdekurve nga koronavirusi i ri (COVID-19) në të gjithë botën ka tejkaluar shifrën 1.5 milionë.

Sipas faqes së internetit “Worldometer”, e cila përpilon të dhënat në lidhje me pandeminë, gjithsej 1.500.271 viktima janë regjistruar deri më tani në mbarë botën, ndërsa numri i rasteve ka arritur në 64.897.870.

Shifra më e madhe e vdekjeve deri tani është regjistruar në SHBA, me 279.867 viktima.

Pas saj radhiten Brazili me 174.531 viktima, India 138.657, Meksika me 107.565, Britania e Madhe 59.699, Italia 57.045, Franca 53.816, Irani 48.990, Spanja 45.784, Rusia 41.607 dhe Argjentina 39.156.

Pas shfaqjes në qytetin Wuhan të Kinës në dhjetor 2019, COVID-19 është përhapur në të gjithë botën. Deri më tani, janë shëruar 44.993.631 persona të infektuar me virusin. Tch/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

3 thoughts on “Mbi 1.5 milionë viktima nga COVID-19 në mbarë botën

 • 12/12/2021 at 20:56
  Permalink

  Hi there! This post could not be written any better! Reading through this post reminds
  me of my previous roommate! He continually kept preaching
  about this. I’ll forward this information to him.
  Fairly certain he’s going to have a very good read. Many thanks for sharing!

  Reply
 • 11/13/2021 at 02:10
  Permalink

  156005 530926Excellent day. Very cool weblog!! Man .. Excellent .. Amazing .. Ill bookmark your website and take the feeds additionallyI am glad to locate numerous useful information proper here within the post. Thank you for sharing.. 79882

  Reply
 • 10/20/2021 at 23:05
  Permalink

  405890 454073Could it be okay to write several of this on my small web website only incorporate a 1 way link towards the web site? 335654

  Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *