Moti sot me vranësira dhe reshje të kohëpaskohshme të shiut

Moti do të jetë me vranësira me reshje të kohëpaskohshme lokale të shiut, kryesisht në pjesët perëndimore. Do të fryejë erë mesatare, përgjatë Vardarit kohë pas kohe e përforcuar juglindore.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej -2 deri 4, ndërsa ajo maksimale do të arrijë prej 5 deri 11 gradë Celsius.
Në Shkup dhe rrethinë do të mbaj mot i ngjashëm, temperatura maksimale do të arrij deri në 9 gradë Celsiusë.
Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

143 thoughts on “Moti sot me vranësira dhe reshje të kohëpaskohshme të shiut

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *