Raportohen 2 mijë e 658 raste të reja në SHBA, shifra më e lartë e infektimeve që nga fillimi i pandemisë

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë raportuar një shifër shumë të lartë infektimesh.

Sipas universitetit John Hopkins, në SHBA gjatë 24 orëve të fundit janë raportuar 2 mijë e 658 raste të reja. Kjo është shifra më e lartë e numrit të infektimeve që nga fillimi i pandemisë.

Edhe numri i viktimave nga Covid-19 mbetet sërish i lartë. Në SHBA raportohen 1 mijë 531 të vdekur nga Covid-19 gjatë 24 orët e fundit. SHBA është mban vendin e parë në botë për numrin e infektimeve dhe viktimave./alsatm

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

2 thoughts on “Raportohen 2 mijë e 658 raste të reja në SHBA, shifra më e lartë e infektimeve që nga fillimi i pandemisë

 • 01/17/2022 at 11:39
  Permalink

  429443 777601Hello, Neat post. There is an issue along with your web site in internet explorer, might test thisK IE nonetheless is the marketplace chief and a big section of men and women will pass more than your excellent writing due to this dilemma. 868246

  Reply
 • 01/11/2022 at 00:39
  Permalink

  130887 286312Sounds like some thing plenty of baby boomers ought to study. The feelings of neglect are there in numerous levels when a single is more than the hill. 327623

  Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *