11 shtete i shton listës së karantinës në Zvicër, ndër ta edhe Maqedonia e Veriut

Zvicra ka shtuar edhe 11 vende dhe disa rajone në Itali dhe Austri në listën e karantinës.

Ky vendim është marrë karshi situatës pandemike në këto shtete.

SHBA, Kroacia dhe Portugalia janë pjesë e 11 shteteve të reja në të cilat është obliguar karantina.

Për fat të mirë, Kosova nuk është futur ende në këtë listë.

Rregullat e karantinës për shtetet e reja do të vlejnë nga 14 dhjetori.

Shtetet që janë në listën e karantinës nga Zvicra janë këto:

Lituania

Luksemburgu

Mali i Zi

Maqedonia e Veriut

Polonia

Portugalia

San Marino

Serbia

Sllovenia

Hungaria

Shtetet e Bashkuara të Amerikës

Xhorxhia

Jordania

Kroacia

Andora

source: kosovarja-ks/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *