Arben Taravari pozitiv me Covid-19

Kryetari i Komunës së Gostivarit, Arben Taravari, nëpërmjet rrjetit social Facebook bëri të ditur se është infektuar me virusin korona.

“Të dashur miq dhe kolegë, unë sapo mora përgjigjen e testit dhe rezultoj të jem i infektuar me virusin SarsCov-2.Deklarata ime ka synim që të ndihmoj në hetimin epidemiollogjik dhe nga ana tjetër të sensibilizoj sa më shumë për zbatimin e masave. Ne jemi të gjithë në këtë valle, asnjë nuk mund të mbrohet i vetëm…duke mos i zbatuar masat anti-covid të gjithë njësoj, ne kthehemi në armë për njëri-tjetrin.Unë do të jem nën mbikqyrjen e mjekëve, për çdo gjë do ju mbaj të informuar”, shkruan Arben Taravari në Facebook./tv21

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

33 thoughts on “Arben Taravari pozitiv me Covid-19

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *