Maqedonia e Veriut me bilanc të zi/1100 të infektuar dhe 30 të vdekur

Në 24 orët e fundit, u kryen 2824 teste dhe 1100 raste të reja të kovid-19 u regjistruan në: -Shkup 439 -Kumanovo 56 -Dear 5 -Stip 42 -Prilep 52 -Tetovo 58 -Struga 29 -Veles 27 -Bitola 73 -Orid 32 Kavadar 51 -Gostivar 68 -Gevgelija 5 -Strumica 33 -Kriva Palanka 15 -Radovish 5 -Krushevo 2 -Kochani 23 -Probishtip 3 -Demir Hisar 3 – Anija Maqedonase 4 -Pehçevë 1 -Berovo 1 -Valandovo 1 -Vinica 2 -Delçevo 3 -Kratovo 2 -Sveti Nikole 17 -Kërçovë 16 -Rishërimi 10 -Negotino 22 30 njerëz vdiqën, dymbëdhjetë pacientë nga Shkupi (85, 68, 65, 59, 52, 73, 59, 78, 85, 68, 49 dhe 68), një nga Kumanova (73), tre nga Prilep (73, 63 dhe 73g), një nga Tetova (62g), dy nga Struga (57 dhe 64g), dy nga Manastiri (62 dhe 67g), dy nga Gostivari (64 dhe 64g), një pacient nga Strumica (74g), një nga Radovishi (65g) ), një nga Krushevo (80), një nga Probishtipi (76), një nga Berova (58), një nga Resnja (66) dhe një pacient nga Negotina (66). Pacientët vdiqën në spital. Sot, Instituti i Shëndetit Publik regjistron 585 pacientë të rikuperuar nga: -Shkup 168 -Kumanovo 37 -Stip 37 -Prilep 47 -Tetovo 10 -Struga 20 -Veles 32 -Bitola 42 -Orid 41 -Kavadarci 15 -Gevgelija 8 -Strumica 19 -Kriva Palanka 4 -Radovish 4 -Kochani 13 -Probishtip 5 -Demir Hisar 2 – Anija Maqedonase 5 -Pehçevë 2 -Berovo 4 -Vinica 10 -Delçevo 5 -Kratovo 3 -Sveti Nikole 14 -Kërçovë 21 -Rishërimi 6 -Negotino 11 Deri më tani, një total prej 344,085 testeve të Covid-19 janë kryer në vend. Numri i përgjithshëm i të diagnostikuara në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 66330, numri i pacientëve të rikuperuar është 42241, numri i vdekjeve është 1877 dhe numri i rasteve aktive është 22212.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

11 thoughts on “Maqedonia e Veriut me bilanc të zi/1100 të infektuar dhe 30 të vdekur

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *