Spasovski: Gjuha dhe identiteti maqedonas janë çështje të padiskutueshme

Gjuha maqedonase dhe identiteti maqedonas janë diçka për të cilat askush nuk ka të drejtë të bisedojë, në asnjë moment. Për këtë nuk ka diskutime. Ne mund të diskutojmë të gjitha çështjet e tjera që janë me interes, por jo edhe për çështjet që janë identiteti ynë dhe gjuha jonë, tha sot ministri i Brendshëm Oliver Spasovski, pasi vizitoi Zherovjanën, ku inspektoi ndërtesën e re të rindërtuar për departamentin e policisë./alsatm

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

3 thoughts on “Spasovski: Gjuha dhe identiteti maqedonas janë çështje të padiskutueshme

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *