24 viktima dhe 984 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

 

[EPA-EFE/GEORGI LICOVSKI]

Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë kryer 2.995 teste, ndërsa janë regjistruar 984 raste të reja me COVID-19, njofton Telegrafi Maqedoni.

 

Në Shkup-398, Kumanovë-47, Dibër-11, Shtip-46, Prilep-59, Tetovë-44, Strugë-15, Veles-32, Manastir-46, Ohër-28, Kavadar-29, Gostivar-46, Gjevgjeli-22, Strumicë-24, Kriva Pallankë-3, Radovish-8, Krushev-1, Koçani-11, Probishtip-4, Demir Hisar-1, Makedonski Brod-3, Pehçev-2, Berov-15, Vallandov-2, Vinicë-1, Dellçev-26, Kratov-4, Sveti Nikollë-8, Kërçovë-22, Resnjë-11, Negotin-15.

Instituti i Shëndetit Publik sot regjistroi 631 pacientë të shëruar nga coronavirusi.

24 persona vdiqën, dymbëdhjetë pacientë nga Shkupi (75, 64, 60, 71, 69, 79, 36, 35, 70, 61, 74, 80), dy nga Kumanova (62 dhe 77), një pacient nga Struga (73) ), një nga Velesi (76), tre nga Manastiri (60, 81 dhe 55), një nga Ohri (63), një nga Strumica (56), një nga Kriva Pallanka (53), një nga Koçan (42) dhe një pacient nga Kërçova (65).

Numri i përgjithshëm i të diagnostifikuarve me coronavirus në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 67.311.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

One thought on “24 viktima dhe 984 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

 • 09/14/2021 at 12:08
  Permalink

  Heeya i’m for the first time here. I found this board and I to find It really helpful
  & it helped me out much. I’m hoping to present one thing again and help others such as you aided me.

  Destiny 2 replicas web page fortnite replica

  Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *