Biden: Vaksinimi kundër Covid-19 nuk do të jetë i detyrueshëm

QPresidenti i zgjedhur amerikan Joe Biden ka thënë se vaksinimi i koronavirusit në Shtetet e Bashkuara nuk do të jetë i detyrueshëm dhe amerikanët nuk do të detyrohen të marrin vaksinën. Në të njëjtën kohë, Qendra Kombëtare e Kontrollit dhe Parandalimit të Sëmundjeve ka bërë thirrje për maska ​​mbrojtëse në natyrë dhe paralajmëroi se Shtetet e Bashkuara kanë hyrë në një fazë të transmetimit të lartë të virusit, raportoi AP. Në 24 orët e fundit, gati 225,000 raste të reja të Covid-19 dhe më shumë se 2,500 vdekje janë konfirmuar në Shtetet e Bashkuara. Biden njoftoi se ceremonia e përurimit në 20 janar në Uashington do të organizohet në një format më të vogël, në përputhje me situatën epidemiologjike. Makfax/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

307 thoughts on “Biden: Vaksinimi kundër Covid-19 nuk do të jetë i detyrueshëm

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *