Man City 2-0 Fulham, notat e lojtarëve – Shkëlqen De Bruyne

Manchester City ka fituar me rezultat 2-0 ndaj Fulhamit në ndeshjen e vlefshme për javën e 11-të në Ligën Premier.

Ekipi i Pep Guardiolas ka filluar ta gjej formën në kampionat, duke marrë edhe një fitore dhe duke vazhduar ngjitjen drejt kreut të tabelës.

Golat në këtë fitore u shënuan nga Raheem Sterling (5’) dhe Kevin De Bruyne (26’).

Lojtari më i vlerësuar i ndeshjes ishte pikërisht belgu De Bruyne, i cili pas një goli dhe një asistimit u notua me 8.9.

Në anën tjetër, nota më e ulët e ndeshjes shkoi për sulmuesin e Fulhamit, Ademola Lookman që u vlerësua me notë 5.6./telegrafi

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *