Mbrëmë pak minuta pas mesnate një tërmet me intensitet prej tre ballëve sipas Shkallës Evropiane Makroseizmike është ndjerë nga banorët e Shkupit

Mbrëmë pak minuta pas mesnate një tërmet me intensitet prej tre ballëve sipas Shkallës Evropiane Makroseizmike është ndjerë nga banorët e Shkupit.

Tërmeti nga rrjeti sizmologjik në Republikën e Maqedonisë së Veriut, me stacione në Shkup, Vallandovë, Ohër, Shtip dhe Pehçevë, i mbajtur nga Observatoriumi Sizmologjik pranë Fakultetit Matematiko-Natyror në Shkup, mbrëmë, është regjistruar më 5 dhjetor 2020, 4 minuta pas mesnate, epiqendra e të cilit gjendet në Rajonin Epiqendror të Shkupit.

 

Tërmeti kishte magnitudë lokale të Rihterit ML 1.9./alsatm

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *