Moti me vranësira mesatare, temperatura deri në 14 gradë

Moti sot do të jetë me diell dhe me vranësira të vogla deri mesatare, nëpër disa lugina me paraqitje të mjegullës së mëngjesit. Në pjesët juglindore do të jetë kryesisht i vranët me shi të përkohshëm. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare jugore. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 3 deri 8, ndërsa ajo maksimale do të lëvizë prej 8 deri 14 gradë.

Edhe në Shkup e rrethinë do të mbaj mot i ngjashëm, temperatura maksimale do të arrij deri në 11 gradë Celsiusë./alsatm

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

3 thoughts on “Moti me vranësira mesatare, temperatura deri në 14 gradë

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *