4 milion euro, partitë siguruan kvorum për ti kthyer parat që u ishin shkurtuar për shkak krizës kovid

Partitë sigurojnë kuorumin për të rikuperuar shkurtimet e parave për shkak të krizës kovid.

Këto janë fonde buxhetore që u janë prerë partive politike gjatë gjendjes së jashtëzakonshme, me dekret me fuqi ligjore, në mënyrë që të merren me pasojat e krizës covid. Këtë herë opozita nuk na pengoi, kështu që u miratua një sërë ligjesh që dalin nga paketa e katërt e masave. Deri në katër seanca plenare u planifikuan të Shtunën në Parlament, i cili, kësaj radhe miratoi shprehimisht një sërë ligjesh, përfshirë ato që dalin nga paketa e katërt e masave për të trajtuar pasojat e krizës së kojotës, ndryshe nga ditët e mëparshme dhe madje javët, kur ajo shpesh “bubble” me një kuorum për vendimmarrje dhe një shumicë për vendimmarrje, ndërsa opozita paraqiti mijëra ndryshime, Opozita mori pjesë në sigurimin e kuorumit, në mënyrë që Ligji për Financimin e Partive Politike, i cili u miratua dje nga Komisioni për Sistemin Politik, të kalonte pa probleme, i cili parashikon kthimin e fondeve (rreth 4 milion euro) që u ishin prerë partive gjatë jashtëzakonshme gjendje Zgjidhjet e propozuara në ndryshimet ligjore, në praktikë, sigurojnë fonde shtesë për financimin e partive politike. Fondet totale për financimin vjetor të partive politike për vitin 2020 dhe 2021 janë në shumën prej 0.105% të të ardhurave totale të buxhetit. Partive politike, të cilave u janë paguar fonde në shumën në përputhje me Dekretin me fuqi ligjore për financimin e partive politike në vitin 2020, (gjatë gjendjes së jashtëzakonshme), do të paguhet diferenca e fondeve më së voni deri më 31 Dhjetor 2020. 360 shkallë/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

3 thoughts on “4 milion euro, partitë siguruan kvorum për ti kthyer parat që u ishin shkurtuar për shkak krizës kovid

 • 06/11/2021 at 04:56
  Permalink

  [url=http://ivermectinfast.com/]ivermectin 3mg pill[/url] [url=http://adnviagra.com/]generic viagra 50[/url]

  Reply
 • 05/21/2021 at 23:10
  Permalink

  [url=http://accupills.com/]zoloft prescription mexico[/url] [url=http://100sildenafil.com/]viagra over counter[/url] [url=http://cialistadalafilpills.com/]order cialis daily[/url] [url=http://lisinoprilzestoretic.com/]lisinopril price in canada[/url]

  Reply
 • 04/05/2021 at 15:59
  Permalink

  [url=http://lisinoprilpharm.com/]lisinopril 20 mg brand name[/url] [url=http://cialisextra.com/]cialis 300mg[/url] [url=http://cialisatadalafil.com/]cialis 150 mg[/url] [url=http://healthppr.com/]buy metformin 500 mg online[/url] [url=http://cialismail.com/]real cialis online canada[/url] [url=http://viagrasildenafiltab.com/]buy viagra online europe[/url] [url=http://ofnviagra.com/]generic viagra soft tab[/url]

  Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *