Dentisti gjerman përballet me 4 vjet burg për shkak të grindjes në aeroportin e Turqisë

Credit: kwanchaift

Stomatologu gjermane Christian B. do të dalë para një gjykatësi në Antalia të martën, ka qenë në paraburgim për një muaj për shkak të një grindje me një grua turke në aeroport, e cila e akuzoi për fyerjen e presidentit Recep Tayyip Erdogan.

63-vjeçari zbarkoi në aeroportin e Antalia në fillim të nëntorit – duke synuar të kalonte disa ditë në diellin turk, por ai u grind me një grua. Ekzistojnë dy versione të rrjedhës së grindjes.
Gjermani thotë se ndërsa priste bagazhet në shiritin transportues, ai vetëm e paralajmëroi gruan që të mbante distancën e rekomanduar në kohën e virusit korona dhe se ajo më pas shkoi për të marrë policinë. Gruaja pretendon se Christian B. e mallkoi me zë të lartë atë, turqit si komb dhe presidentin Erdogan.

Një akuzë për fyerje të presidentit mund të jetë e rrezikshme, pasi Kodi Penal parashikon dënim një deri katër vjet me burg. Vetëm vitin e kaluar, një hetim nisi në 36.000 raste për ‘fyerjen e presidentit’, një e treta e të cilave shkoi në gjykatë. dhe rreth 4.000 njerëz u dënuan me gjobë ose burgim./alsatm

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *