25 viktima dhe 365 raste të reja me COVID-19

Në 24 orët e fundit janë regjistruar 365 raste të reja me virus korona por janë bërë më pak teste, gjithsej 947. Numri i personave të shëruar është më i lartë, 1059, pjesa më e madhe e të cilëve janë nga Shkupi, Kumanova dhe Tetova. Për këtë periudhë 24 orëshe jetën e kanë humbur 25 pacientë të infektuar me virus korona, 12 prej të cilëve janë nga kryeqyteti. Gjithsej në vendin tonë janë 21678 raste aktive./alsatm

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *