Komuna e Bërvenicës u bë me çerdhe bashkohore.

Në bashkpunim me ministrinë për Punë dhe Politike Sociale sot u hap zyrtarisht çerdhje për fëmijët parashkollor njofton kreu i komunës Enver Pajaziti.

Çerdhja do të ketë kapacitet për 80 fëmijë, të ndara në 4 paralele.
Në hapjen solemne morrën pjesë Ministrja e Punës dhe Politikës Sociale Jagoda Shahpaska dhe Kryetari i komunës së Bërvenicës të cilët i përshëndetën të pranishmit me një fjalim rasti dhe ju uruan shume sukses femijeve te kesaj komune.

Vazhdojme me realizimin e te gjitha projekteve te premtuara shkruan kreu i kësaj komune.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

One thought on “Komuna e Bërvenicës u bë me çerdhe bashkohore.

  • 09/27/2021 at 17:39
    Permalink

    590952 901174Gnarly article mate, maintain the great function, just shared this with ma friendz 716966

    Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *