Maqedonia e Veriut seancë të përbashkët qeveritare me Kosovën me 25 Janar 2021

Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut sot shqyrtoi dhe miratoi Informacionin për mbajtjen e një seance të përbashkët qeveritare me Qeverinë e Republikës së Kosovës të planifikuar për në 25 Janar 2021 në Shkup, dhe udhëzoi të gjitha ministritë në Ministrinë e Sistemit Politik dhe Marrëdhëniet Ndër-Komunitare brenda 5 ditësh të paraqesin propozime për çështje të mundshme, tema diskutimi, marrëveshje dhe memorandume që do të jenë në rendin e ditës për nënshkrimin e këtij sesioni të përbashkët qeveritar.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

5 thoughts on “Maqedonia e Veriut seancë të përbashkët qeveritare me Kosovën me 25 Janar 2021

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *