Mot me vranësira dhe me reshje shiu

Moti do të jetë i vranët me reshje të shiut. Reshjet do të jenë më të mëdha (mbi 35 l/m2), në disa vende të rrëmbyeshme, të shoqëruara me erë të përforcuar nga drejtimi juglindor. Në malet më të larta do të ketë reshje bore.

Temperatura e mëngjesit do të jetë nga 4 deri 11 gradë Celsius, kurse temperatura e ditës do të jetë nga 9 deri në 14 gradë Celsius.

Në Shkup dhe zonën përreth, moti do të jetë me vranësira dhe me reshje më të mëdha të shiu. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare në juglindje. Temperatura e mëngjesit do të arrijë 7 gradë, ndërsa temperatura ditore do të arrijë 10 gradë Celsius.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

17 thoughts on “Mot me vranësira dhe me reshje shiu

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *