Qeveria merr hua në tregun e brendshëm 21.5 milion denarë. Do të shpenzohen për nevoja për vitin aktual

Në përputhje me ndryshimin dhe plotësimin e Buxhetit të Republikës së Maqedonisë së Veriut për vitin 2020, në seancën e sotme u miratua Vendimi për ndryshimin e Vendimit për përcaktimin e shumës maksimale të huazimit neto duke emetuar letra me vlerë të qeverisë në tregun e brendshëm financiar në vitin 2020, sipas të cilit shuma maksimale e huazimit neto përmes emetimit të letrave me vlerë të qeverisë në vitin 2020 arrin në 21,525,000,000.00 denarë.

Këto fonde do të përdoren për të financuar nevojat në vitin aktual 2020, si dhe për financim të pjesshëm në 2021.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

15 thoughts on “Qeveria merr hua në tregun e brendshëm 21.5 milion denarë. Do të shpenzohen për nevoja për vitin aktual

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *