28 persona kanë vdekur dhe 1120 të infektuar në vend

Në 24 orët e fundit, janë kryer 2993 teste dhe 1120 raste të reja të kovid-19 janë regjistruar në: -Shkup 507 -Kumanovo 60 -Stip 30 -Prilep 52 -Tetovo 37 -Struga 35 -Veles 31 -Bitola 36 -Orid 49 -Kavadarci 33 -Gostivar 56 -Gevgelija 8 -Strumica 43 -Kriva Palanka 6 -Radovish 10 -Krushevo 3 -Kochani 16 -Probishtip 2 -Demir Hisar 1 – Anija Maqedonase 1 -Pehçevë 6 -Berovo 15 -Valandovo 5 -Vinica 7 -Delçevo 25 -Kratovo 2 -Sveti Nikole 4 -Kërçovë 16 -Rishërimi 8 -Negotino 16 28 persona vdiqën, shtatë pacientë nga Shkupi (74, 63, 83, 69, 79, 82 dhe 72), një nga Kumanova (71), një nga Shtipi (81), pesë pacientë nga Prilep (66, 80, 61, 76 dhe 55), një nga Struga (77), dy nga Velesi (72 dhe 75), një nga Manastiri (45), një nga Ohri (77), një nga Kavadarci (71), dy nga Gostivari (51 dhe 49) , një nga Gjevgjelia (72g), dy nga Strumica (56 dhe 80g), një nga Delçevo (65g), një nga Resnja (53g) dhe një pacient nga PE Negotino-Demir Kapija (68g). Pacientët vdiqën në spital. Sot, Instituti i Shëndetit Publik regjistron 916 pacientë të rikuperuar nga: -Shkup 263 -Kumanovo 52 -Dear 4 -Stip 42 -Prilep 61 -Tetovo 35 -Struga 29 -Veles 41 -Bitola 79 -Orid 36 -Kavadarci 24 -Gostivar 62 -Gevgelija 15 -Strumica 24 -Kriva Palanka 12 -Radovish 8 -Krushevo 1 -Kochani 12 -Probishtip 5 -Demir Hisar 2 -Pehçevë 3 -Berovo 10 -Valandovo 3 -Vinica 10 -Kratovo 2 -Sveti Nikole 14 -Kërçovë 39 -Rishërimi 2 -Negotino 26 Deri më tani, një total prej 352,735 teste të Covid-19 janë kryer në vend. Numri i përgjithshëm i kojotave të diagnostikuara në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 69452, numri i pacientëve të rikuperuar është 45621, numri i vdekjeve është 1977 dhe numri i rasteve aktive është 21854.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *