Nga aksioni në Haraçinë, gjashtë të dyshuar për vjedhjen e dy tonë marijuanë nga depoja në Josifovë

Gjashtë persona dyshohen se kanë vjedhur gati dy tonë marijuanë nga një depo kompanie në fshatin Josifovo, tha zëdhënësi i policisë Toni Angelovski në një konferencë shtypi pasdite. Angelovski nuk tha se sa u zbuluan dhe sekuestruan në Haraçinë të Shkupit dhe vende të tjera, ku policia ka kryer kërkime që nga mbrëmja e kaluar. Hetimi thotë se do të zgjerohet dhe disa nga të dyshuarit janë arrestuar. Ministria e Brendshme, në koordinim me Prokurorin Publik, dje dhe sot ndërmori një sërë masash dhe aktivitetesh për të pastruar krimin e grabitjes, të kryer ndërmjet 3-4 dhjetorit në një depo të një kompanie në Josifovo, gjatë së cilës u sekuestruan dy tonë marihuanë. Menjëherë pas marrjes së raportit, u morën masat dhe aktivitetet e duhura dhe pas marrjes së informacionit operativ, u bënë kërkime në Haraçinë, Gorno Mojanci dhe vende të tjera, gjatë të cilave u gjet një pjesë e drogës dhe sendeve të tjera në lidhje me krimin, dhe disa nga të dyshuarit u mbajtën në paraburgim. “Deri më tani kemi gjashtë të dyshuar për të cilët kemi siguruar prova, por hetimi po zgjerohet dhe po vazhdon derisa çështja të zbardhet plotësisht njoftojnë nga ministria. Mkalb/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *