Osmani në Click Plus: Opozita shqiptare nuk ka interes në bisedimet midis Maqedonisë së Veriut dhe Bullgarisë

Opozita shqiptare nuk ka interes në bisedimet midis Maqedonisë dhe Bullgarisë – tha dje në emisionin Click Plus, Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani.

“Unë nuk shoh ndonjë interes në opozitën shqiptare përveç për të gjetur diçka për të sulmuar BDI-në ose mua për disa nga interesat e tyre të vegjël. Fatkeqësisht, ky është niveli i pjekurisë politike, atyre do t’u duhet kohë. “Ata nuk paraqitën ndonjë kërkesë ose treguan interes,” tha Bujar Osmani.

Por disa ditë më parë, lideri i Alternativës, Afrim Gashi, tha të kundërtën. Sipas tij, qeveria e përjashtoi opozitën nga negociatat.

“Nëse qeveria nuk dëshiron një debat me opozitën, nuk e informon opozitën, nuk është e interesuar në mendimin e opozitës, por udhëheq këtë proces vetëm, atëherë nuk ka asnjë arsye për t’i shpjeguar opozitës. “Ata kanë faj, sepse është një përjashtim, ne jemi këtu për të ndihmuar”, tha Afrim Gashi. tv21/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *