Venko Filipçe thirrje qytetarëve të vaksinohen me vaksinën anti kovid, shton: Unë do të vaksinohem

Ministri i Shëndetësisë, Dr. Venko Filipce, konfirmoi se ai do të vaksinohet me vaksinë për Covid 19 dhe u bëri thirrje qytetarëve se është një vaksinë e sigurt. Do të rrisë imunitetin e popullsisë në të gjithë botën dhe jeta do të kthehet në normalitet. “Do të vaksinohem. Unë besoj në vaksinë, është e sigurt, ne kemi ndjekur procesin e zhvillimit dhe të gjitha fazat e provave klinike. Vaksina do të ndryshojë pamjen me pandeminë, do të rrisë imunitetin e popullatës kudo në botë dhe jeta do të kthehet në normalitet. “Unë sinqerisht besoj se vjeshtën e ardhshme, Vitin e Ri nuk do të ketë nevojë për masa kudo në botë, nuk do të ketë kufizime dhe ne do të kthehemi në jetën tonë siç ishin para Covid-19”, tha Filipce.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *