Gashi: Qeveria ka dështuar në menaxhimin me pandeminë me Kovid 19

Kryetari i Alternativës Afrim Gashi në konferencë për media deklaroi se kjo Qeveri është dështim përshkak të menaxhimit të gabuar me pandeminë me Kovid 19.

“Ky 100 ditësh është dështim. Numri i infektuarve dhe të vdekurve janë alarmante jemi të parët në rajon. Dështimi është aty se nuk janë përgatitur për valën e dytë. Nuk i monitvuan mjekët dhe infermierët që luftuan në frontin e parë, përkundrazi ata i demotivuan”.

Gashi ka shtuar se mbi 20 mijë nxënës  nuk e kanë ndjekur mësimin online. tv21/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

23 thoughts on “Gashi: Qeveria ka dështuar në menaxhimin me pandeminë me Kovid 19

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *