Ollbrajt: Është tragjedi që Bullgaria, për arsye të brendshme, po bllokon Maqedoninë e Veriut

Ish Sekretarja e Shtetit e SHBA Madeleine Albright iu përgjigj pyetjeve të kongresistëve mbi politikën e SHBA në Ballkan në seancën e djeshme para Komitetit të Punëve të Jashtme të Dhomës së Përfaqësuesve të SH.B.A., raporton MIA.

Ajo beson se duhet të shtrohet pyetja se si Bullgaria i përmbush detyrimet e saj ndaj BE-së.

“Unë mendoj se është një tragjedi e plotë që pas një kohe të gjatë të kaluar në zgjidhjen e çështjes së emrit me grekët, bullgarët, për arsye të brendshme, bënë kërkesa të tilla për Maqedoninë. Kjo është arsyeja pse duhet të shtrohet pyetja se si Bullgaria i përmbush detyrimet e saj ndaj BE, tha Ollbrajt

I pyetur nga kongresmeni Gregory Mix, një demokrat nga Nju Jorku, se si administrata e re e Joe Biden dhe Kamala Harris duhet të punojë me Brukselin për të mbajtur aspirantët e BE jashtë dhomës së pritjes për shkak të fqinjëve të tyre, duke pasur parasysh bllokadën që Bullgaria ka vendosur për Maqedoninë. “Për shkak të çështjeve të kombit dhe gjuhës, ajo tha se administrata e re duhet të punojë për atë çështje.”

“Unë mendoj se është një çështje shumë e rëndësishme që nënvizon përpjekjet tona në Ballkan dhe kjo është që duhet të ketë bashkëpunim ekonomik dhe politik,” tha ajo. MIA/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

16 thoughts on “Ollbrajt: Është tragjedi që Bullgaria, për arsye të brendshme, po bllokon Maqedoninë e Veriut

 • 11/11/2021 at 19:38
  Permalink

  327380 576678Hi. Cool article. Theres a dilemma with the web site in chrome, and you might want to check this The browser is the marketplace chief and a big component of other folks will miss your outstanding writing due to this difficulty. I like your Post and I am recommend it for a Site Award. 183059

  Reply
 • 10/20/2021 at 01:00
  Permalink

  Simply wish to say your article is as amazing. The clarity in your post is simply spectacular and i can assume you are an expert on this subject. Fine with your permission let me to grab your feed to keep up to date with forthcoming post. Thanks a million and please keep up the rewarding work.

  Reply
 • 10/14/2021 at 02:35
  Permalink

  Güncel Coin Haberleri Bir Tık UzaktaKripto para günümüzde çok sayıda insanın ilgi alanını oluşturuyor. Bunun için insanlar kripto paralara dair gelişmeleri takip etmek istiyorlar. Paylaşım platformu olarak hizmet veren coinkolay güncel coin haberlerinin yayınlanmasını sağlıyor. İnsanların bilgilendirilmesini amaçlayan platformda haberler tarafsız ve özgün habercilik anlayışıyla paylaşılıyor.En Çok Okunan Coin Haberleri Coin haber paylaşım platformunda bitcoin, altcoin, defi ve blockchain bölümleri yer alıyor. Bu bölümler sayesinde kişiler sadece ilgi duydukları coin hakkındaki haber ve detaylara ulaşabiliyorlar. Ayrıca platformda sayfa yöneticilerinin ve ünlü analistlerin yapmış oldukları coin analizleri yayınlanıyor. Bu analizler sayesinde yatırımcılar hangi kripto paraları tercih edebileceklerini ve ilerleyecekleri yolları belirleme konusunda fikir sahibi olabiliyorlar. Analiz bölümünde dot coin, shiba coin, bitcoin, cgs coin analizleri ve ripple gibi kripto paraların fiyat tahminleri paylaşılıyor. Ayrıca platformu inceleyenler son eklenen içerikleri takip ederek güncel durumların nasıl olduğunu öğrenebiliyorlar. Buna ek olarak paylaşılan haberler ve yapılan analizlere yorumlarını ekleyebiliyorlar. kaynak https://altkoinhaberleri.blogspot.com/

  Reply
 • 10/13/2021 at 04:01
  Permalink

  Güncel Coin Haberleri Bir Tık UzaktaKripto para günümüzde çok sayıda insanın ilgi alanını oluşturuyor. Bunun için insanlar kripto paralara dair gelişmeleri takip etmek istiyorlar. Paylaşım platformu olarak hizmet veren coinkolay güncel coin haberlerinin yayınlanmasını sağlıyor. İnsanların bilgilendirilmesini amaçlayan platformda haberler tarafsız ve özgün habercilik anlayışıyla paylaşılıyor.En Çok Okunan Coin Haberleri Coin haber paylaşım platformunda bitcoin, altcoin, defi ve blockchain bölümleri yer alıyor. Bu bölümler sayesinde kişiler sadece ilgi duydukları coin hakkındaki haber ve detaylara ulaşabiliyorlar. Ayrıca platformda sayfa yöneticilerinin ve ünlü analistlerin yapmış oldukları coin analizleri yayınlanıyor. Bu analizler sayesinde yatırımcılar hangi kripto paraları tercih edebileceklerini ve ilerleyecekleri yolları belirleme konusunda fikir sahibi olabiliyorlar. Analiz bölümünde dot coin, shiba coin, bitcoin, cgs coin analizleri ve ripple gibi kripto paraların fiyat tahminleri paylaşılıyor. Ayrıca platformu inceleyenler son eklenen içerikleri takip ederek güncel durumların nasıl olduğunu öğrenebiliyorlar. Buna ek olarak paylaşılan haberler ve yapılan analizlere yorumlarını ekleyebiliyorlar. kaynak https://altkoinhaberleri.blogspot.com/2021/09/coin-haberleri-ve-blockchain.html

  Reply
 • 02/15/2021 at 22:33
  Permalink

  Having read this I thought it was very informative. I appreciate you finding the time and energy to put this short article together. I once again find myself personally spending a lot of time both reading and leaving comments. But so what, it was still worthwhile. Phelia Natale Talanian

  Reply
 • 02/15/2021 at 21:50
  Permalink

  Thank you for a marvelous posting! I enjoyed reading it you are a fantastic author. I will make certain that you bookmark your blog and may return someday. I want to encourage that you keep your great posts, have a wonderful weekend! Ardis Humfried Esther

  Reply
 • 02/13/2021 at 12:08
  Permalink

  I must get across my admiration for your kind-heartedness for those people who really need guidance on the situation. Your personal dedication to passing the message around had been unbelievably beneficial and has allowed employees like me to achieve their pursuits. Your helpful information signifies a whole lot to me and even more to my office colleagues. Regards; from all of us. Maggy Elton Britt

  Reply
 • 02/13/2021 at 11:11
  Permalink

  Good article. I absolutely appreciate this site. Keep writing! Tomasina Gabriel Odin

  Reply
 • 02/10/2021 at 18:33
  Permalink

  We build products that empower developers and connect them to solutions that enable productivity, growth, and discovery. Shantee Terrill Argile

  Reply
 • 02/10/2021 at 09:04
  Permalink

  I got what you intend,saved to my bookmarks, very decent site. Cecilia Guthry Narton Gerta Sidney Wight

  Reply
 • 02/02/2021 at 05:06
  Permalink

  hi po. ask ko lang po, yung mag answers po ba na ito is for sub-prof or prof exam po? thanks Constancy Abran Agna

  Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *