Turqi: Arrestohen rreth 200 persona për lidhje me Gulenin

Policia turke arrestoi të martën 198 vetë, përfshirë ushtarë, për lidhje të pretenduara me grupin që fajësohet për një përpjekje grushti shteti 2016. Turqia pothuajse në baza ditore lëshon urdhër-arreste pavarësisht kritikave nga aleatët perëndimorë dhe mbrojtësit e të drejtave të njeriut. /KlanMacedonia

 

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

81 thoughts on “Turqi: Arrestohen rreth 200 persona për lidhje me Gulenin

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *