Polic nga Shkupi bleu makinë nga jashtë pa paguar detyrimet, kishte vozitur me targa të rreme

Departamenti për Kontroll të Brendshëm, Hetime Penale dhe Standarde Profesionale në Ministrinë e Brendshme, në bashkëpunim me zyrtarë policorë nga SIA Shkup, privuan nga liria policin MS për shkak të dyshimit të bazuar se është kryerës i veprave penale “falsifikim i një dokumenti” nga neni 378, “përdorim i një dokumenti me përmbajtje të rreme” nga neni 380 dhe “dhënie e deklaratës së rremë” sipas nenit 367 të kodit penal.

Gjegjësisht, pasi bleu një automjet nga jashtë pa paguar detyrimet e importit për automjetin, ai bashkangjiti targat të cilat më parë i kishte çregjistruar me një deklaratë me shkrim se ato ishin vjedhur dhe ai kishte qenë duke drejtuar një automjet të tillë në trafik të paregjistruar për një kohë të gjatë.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

One thought on “Polic nga Shkupi bleu makinë nga jashtë pa paguar detyrimet, kishte vozitur me targa të rreme

 • 11/04/2021 at 01:38
  Permalink

  Valuable info. Fortunate me I discovered your web
  site unintentionally, and I’m shocked why this coincidence did not
  came about in advance! I bookmarked it.

  Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *