Do të mirren masa për objektet që organizojnë ahengje për festat e fundvitit

Ministri i Brendshëm Oliver Spasovski gjatë paraqitjes së tij të ftuar në TV21 tha se cilat masa do të merren gjatë festave të ardhshme të Vitit të Ri dhe Krishtlindjeve.

– Për pushimet, ne presim një pozicion nga Komisioni për Sëmundjet Infektive, për të parë se çfarë ata do të rekomandojnë në lidhje me vlerësimin që do të bëhet vlerësimi i rrezikut. Ne në Ministrinë e Brendshme i ndjekim veçanërisht në dhënien me qira të ambienteve për festimin e festave. “Ne tashmë kemi disa informacione dhe do të marrim masa serioze,” tha ministri.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

4 thoughts on “Do të mirren masa për objektet që organizojnë ahengje për festat e fundvitit

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *