A do të kemi mbyllje totale gjatë festave! Komisioni për Sëmundje Infektive të hënën mbledhje

Anëtarët e Komisionit për Sëmundjet Infektive për faktor.mk thanë se është e mundur që të kemi një “bllokim” të plotë gjatë festave të ardhshme. Burime për portalin thonë se situata do të analizohet, kështu që do të vendoset nëse orari i punës do të ndryshojë apo do të ketë ditë kur nuk do të ketë punë.

Ne duhet ta analizojmë plotësisht situatën. Sigurisht, ne do të flasim për masa të reja që do të synojnë kryesisht për mënyrën e funksionimit të objekteve hotelierike. Ne do të shohim nëse orët e punës do të zvogëlohen, nëse do të ketë ditë të caktuara kur ato nuk do të punojnë. Sidoqoftë, ne duhet të jemi të përgatitur për festat e ardhshme dhe të mos lejojmë që papritmas të kemi një valë të re të një numri të madh të njerëzve të infektuar, menjëherë pas festave të Vitit të Ri dhe Krishtlindjeve, thonë burime nga Komisioni për Sëmundjet Infektive për Faktorin.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

One thought on “A do të kemi mbyllje totale gjatë festave! Komisioni për Sëmundje Infektive të hënën mbledhje

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *