Komuna e Haraçinës: Me donacionin nga qeveria do të shlyejmë borxhet në vlerë prej 60 milion denarë

Gjysmë milion euro për komunën e Haraçinës. Këto janë fonde të pakthyeshme, dhe qëllimi është që të merren me vështirësitë të shkaktuar nga kriza Covid-19. Si u përcaktua kjo shumë dhe nëse dikush do të kontrollojë se si do të shpenzohet, ne nuk morëm një përgjigje nga qeveria. Por, nga Komuna e Haraçinës, ata thonë se ata vetë i janë drejtuar qeverisë, sepse siç thonë ata, ata kanë kohë që përballen me vështirësi në punë, sidomos pas pandemisë me Kovid 19.

Për TV21 nga Komuna ata thonë se do të përdorin paratë për të shlyer borxhet e vjetra. Me shumën që morën nga Qeveria, ata mund të paguajnë vetëm gjysmën, sepse borxhi është 60 milion denarë.

“Duke pasur parasysh se pandemia Kovid-19 ka penguar shumë funksione dhe aktivitete të komunës, ne kemi paraqitur një kërkesë për ndihmë financiare Qeverisë në lidhje me efektet e Kovid-19, në mënyrë që të përballemi me borxhet e komunës. Ne si komunë trashëguam më shumë borxhe, dhe pandemia e bëri edhe më të vështirë situatën me borxhet e komunës. Qeveria ka marrë një vendim dhe ne jemi shumë mirënjohës për ndihmën e marrë, “tha Komuna e Haraçinës. tv21/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

2 thoughts on “Komuna e Haraçinës: Me donacionin nga qeveria do të shlyejmë borxhet në vlerë prej 60 milion denarë

 • 08/06/2021 at 17:20
  Permalink

  Hey! Tһis post couldn’t be ԝrittren any better!
  Reading this pοst reminds me of my previous room mate! He always kept talking about
  this. I will forwarɗ this post to һim. Pretty sure he
  wilⅼ have a good read. Manny thanks for sharing!

  Review my һomepage: bokep indo langka

  Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *