Kontrolloni nëse jeni në listë për ndihmë financiare, në webfaqe mund të kontrolloni nëse jeni përfshirë në grupin e katërt të masave

Në faqen e internetit kupuvamdomasno.gov.mk nga sot mund të kontrolloni nëse i plotësoni kushtet dhe mund të merrni 6,000 denarë. Kontrolli kryhet duke futur numrin e ID-së në fushën bosh të dhënë në faqen e parë.

Edhe pse sot faqja nuk është plotësisht funksionale, kontrolli ka filluar. Paratë janë destinuar për kategori të prekshme njofton faktormk.

6,000 denarë për llogari merren nga qytetarë me të ardhura të ulëta, pensionistë që kanë deri në 15,000 pensione, përfitues të së drejtës së sigurimeve shoqërore për të moshuarit, të rinj nga 16 deri në 29 vjeç, prindër të vetëm, fëmijë pa prindër dhe kujdes prindëror, artistë dhe të tjerë duke punuar në kulturë, kineastë dhe artistë të estradës. Këtë herë, për shkak të nevojës për zbatimin e shpejtë të masës dhe kursimit të kohës së nevojshme për shtypjen e kartave të pagesës, masa do të zbatohet duke paguar fonde në një llogari ekzistuese të transaksionit të qytetarëve që tashmë kanë një llogari bankare dhe kartë debiti për të përdorur fondet nga e njëjta. Për qytetarët që nuk kanë llogari transaksioni në një bankë, fondet do të paguhen në një llogari transaksioni që do të duhet të hapin me një nga bankat që ka lidhur një marrëveshje me qeverinë, në këtë rast bankat do të duhet të lëshojnë një kartë debiti sepse mbështetja financiare e marrë mund të përdoret vetëm duke përdorur një kartë pagese debiti. Pra, bankat do të lëshojnë një kartë për ata që nuk kanë një të tillë. faktor/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

4 thoughts on “Kontrolloni nëse jeni në listë për ndihmë financiare, në webfaqe mund të kontrolloni nëse jeni përfshirë në grupin e katërt të masave

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *