Mot me vranësira dhe intervale me diell

Moti sot do të jetë pjesërisht me vranësira dhe periudha të herëpashershme me diell. Në mëngjes në pjesën lindore të vendit do të ketë reshje të dobëta shiu. Në disa vende gjatë periudhës së mëngjesit do të ketë paraqitje të mjegullës. Temperatura maksimale do të jetë në intervalin prej 8 deri në 14 gradë Celsius.

Në Shkup, në mëngjes do të ketë paraqitje të mjegullave si dhe vranësira të dobëta, gjatë ditës do të ketë periudha të herëpashershme të diellit. Temperatura maksimale do të arrijë 11 gradë Celsius./Alsatm

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *