Kuvend, nuk miratohet vazhdimi i “krizës”

Kuvendi në rend dite ka vendosur vazhdimin e gjendjes së krizës deri në muajin qershor. Pas votimit të rendit ditës, opozita ka lëshuar sallën plenare pas çka është pamundësuar miratimin e pikës së parë e cila vijë si kërkesë e Qeverisë e propozuar nga Shtabi Krizës. Opozita arsye për të lëshuar sallën e kishte mospajtimin me rendin e ditës dhe një pjesë të ligjeve të cilat sipas tyre janë me procedurë të shpejtë si pasojë e interesave të pushtetit. Gjendja e krizës mbaron më 19 dhjetor. Alsat/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

40 thoughts on “Kuvend, nuk miratohet vazhdimi i “krizës”

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *