Ndryshe nga restoranet dhe baret, dyqanet e basteve dhe kazinotë do të vazhdojnë të punojnë pas orës 6 të pasdites

Ndryshe nga furnizuesit e ushqimit, dyqanet e basteve dhe kazinotë do të vazhdojnë të funksionojnë pas orës 6 të pasdites, por nuk do të jenë në gjendje të shërbejnë ushqim dhe pije. Tani për tani, nuk do të ketë asnjë kufizim në orët e tyre të punës. Por pas thashethemeve në publik se është e mundur të festohet Viti i Ri në mjediset e lojërave të fatit, Ministri Bekteshi vuri në dukje se nuk do të lejohet. – Unë nuk e di numrin e kazinove dhe dyqaneve të basteve që ofrojnë shërbime hotelierike, por rregullat zbatohen kudo ku shërbehen ushqime dhe pije dhe duhet të respektohen, tha Ministri Bekteshi.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

11 thoughts on “Ndryshe nga restoranet dhe baret, dyqanet e basteve dhe kazinotë do të vazhdojnë të punojnë pas orës 6 të pasdites

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *