Pavarësisht respektimit të masave, klubet Admiral, Astra, Apex dhe Casino Flamingo Hotel do të mbyllën për festat e Vitit të Ri

Shoqata e Organizatorëve të Lojërave të Fatit – APIS, e cila përfshin Admiral, Astra, Casino Flamingo Hotel dhe Apex Macedonia, informon se ata respektojnë të gjitha masat parandaluese të propozuara nga Komisioni për Sëmundjet Infektive dhe se nuk do të ketë festime të Vitit të Ri në klubet e tyre dhe do të mbyllen në periudha nga 31 Dhjetori 2020 nga ora 10:00 deri më 1 Janar 2021 deri në 10 të mëngjesit.

“Ne jemi përfaqësues të kompanive të huaja me reputacion nga vendet anëtare të BE-së, të gjitha protokollet e sigurisë për mbrojtje nga përhapja e virusit janë zbatuar në objektet tona dhe grupimi është plotësisht i paaftë. Gjatë pandemisë Covid-19 kemi një dëgjim dhe një kuptim të plotë të vështirësive me të cilat përballen institucionet shtetërore në trajtimin e pasojave të rënda të krizës aktuale shëndetësore dhe ekonomike. Gjatë kësaj krize, ne i mbajtëm të gjithë punonjësit, megjithëse ky aktivitet nga 15 Mars 2020 nuk ka punuar për 100 ditë dhe nuk ka gjeneruar të ardhura. Ne jemi thellësisht të bindur se kjo qasje e jona është e drejtë vetëm në kushtet e sfidave të tilla për shoqërinë tonë dhe shpresojmë sinqerisht që të ndihmojmë në uljen e rreziqeve për përhapjen e mëtejshme të pandemisë. “Muajin e kaluar, në bashkëpunim me Institutin për Mjekësi Transfuzion – Shkup, punonjësit tanë, të cilët janë me shëndet të mirë dhe plotësojnë kushtet e nevojshme mjekësore, morën pjesë në një aksion të madh humanitar për dhurimin e njësive të gjakut që u zhvillua në zyrat tona”, thuhet në deklaratën nga APIS, në lidhje me informacionin e sotëm se gjoja festimet e Vitit të Ri do të organizohen në kazinotë dhe dyqanet e basteve.

“Lidhur me reagimet e publikut se do të ketë festime për Vitin e Ri në objektet tona, ju informojmë se sipas vendimit të Qeverisë, është e ndaluar të organizoni çdo festim brenda dhe jashtë, duke përfshirë edhe ambientet e biznesit tonë”, tha APIS./Toska

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

27 thoughts on “Pavarësisht respektimit të masave, klubet Admiral, Astra, Apex dhe Casino Flamingo Hotel do të mbyllën për festat e Vitit të Ri

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *