Penadrovski: Shqiptarët kanë mbështetur ruajtjen dhe promovimin e identitetit maqedonas

Maqedonia e Veriut është shtëpi e përbashkët për të gjithë ne ku nuk ka ndarje, tha kreu i shtetit, Stevo Pendarovski në fjalimin e tij vjetor para Kuvendit duke komentuar qasjen e shqiptarëve në çështjet që tangojnë identitetin maqedonas, transmeton Alsat.

E them me përgjegjësi, sepse jam dëshmitar në këto procese më shumë se 20 vite qysh në vitet e 90-ta kur bisedonim me Greqinë, se faktori politik shqiptar edhe kur ka qenë në pushtet edhe në opozitë, gjatë gjithë këtyre viteve ka pasur sjellje skajshmërisht korrekte dhe mirëkuptuese në përpjekjet tona për ruajtjen dhe promovimin identitetin maqedonas”, deklaroi  presidenti Pendarovski duke shtuar se vendi edhe përkundër vetos bullgare do të vazhdojë rrugëtimin evropian.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

2 thoughts on “Penadrovski: Shqiptarët kanë mbështetur ruajtjen dhe promovimin e identitetit maqedonas

 • 11/03/2021 at 01:02
  Permalink

  404081 355398I adore foregathering helpful info , this post has got me even much more info! . 621541

  Reply
 • 09/26/2021 at 17:53
  Permalink

  Hey there, You’ve done a fantastic job. I’ll definitely digg it and personally recommend to my friends.

  I’m confident they will be benefited from this website.

  Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *