Kështu reagoi Putini kur dëgjoi se Macron kishte koronavirusin

Presidenti rus Vladimir Putin shprehu sot shqetësimin në lidhje me lajmet se presidenti francez Emmanuel Macron është pozitiv për koronavirusin dhe i uroi shërim të shpejtë.

Putini tha në një telegram se ai “priti me shqetësim lajmin e testit pozitiv të presidentit francez për koronavirusin”.

Presidenti rus, siç u njoftua, i uroi Macron “një shërim të shpejtë dhe shëndet të mirë për shumë vite”.

Macron u testua pozitiv për koronavirusin sot, pas së cilës shumë udhëheqës evropianë u izoluan sepse kishin kontakte me presidentin francez gjatë samitit të BE-së javën e kaluar./biznisvesti

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

94 thoughts on “Kështu reagoi Putini kur dëgjoi se Macron kishte koronavirusin

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *