29 viktima dhe 883 raste të reja me koronavirus në vend

Gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 883 raste të reja me koronavirus nga gjithsej 2873 teste të realizuara. Nga Ministria e Shëndetësisë njoftojnë për 29 viktima të reja nga sëmundja e koronavirusit, 12 prej të cilëve janë nga Shkupi. Në Prilep janë regjistruar tre viktima, ndërsa nga dy viktima janë regjistruar në Kumanovë, Tetovë, Veles, Manastir, Gostivar dhe Kërçovë, ndërsa nga një viktimë regjistrojnë Struga dhe Valandova. Në 24 orët e fundit gjithashtu janë shëruar edhe 536 persona. Vetëm në kryeqytet janë shëruar 153 persona. Që nga fillimi i pandemisë, në vend janë regjistruar 77 mijë e 134 persona të infektuar, 52 mijë e 949 të shëruar, 2 mijë e 254 të vdekur, ndërsa 21 mijë 931 raste regjistrohen si aktive./alsatm

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

4 thoughts on “29 viktima dhe 883 raste të reja me koronavirus në vend

 • 09/24/2021 at 18:57
  Permalink

  Simply wish to say your article is as amazing. The clarity on your submit is just great and i could assume you are knowledgeable in this subject.

  Fine along with your permission let me to grab your RSS feed to keep up to date
  with impending post. Thank you a million and please keep
  up the rewarding work.

  Reply
 • 07/09/2021 at 11:46
  Permalink

  I love your blog.. very nice colors & theme. Did you make
  this website yourself or did you hire someone
  to do it for you? Plz reply as I’m looking to design my own blog
  and would like to know where u got this from.
  appreciate it

  Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *