Fillon zbatimi i masave të reja restriktive, restorantet do të punojnë deri në ora 18:00

Prej ditës së sotme fillon zbatimi në praktik i masave të reja shtrënguese të cilat me propozim të Komisionit për Sëmundje Infektive (KSI) i miratoi Qeveria. Me këtë masa të cilat do të jenë në fuqi deri më 20 janar, orari i punës i objekteve hotelierike dhe gastronomike shkurtohet deri në ora 18:00, ndalohet edhe organizimi i ahengjeve të ndryshme në prag të festave të fund-vitit dhe grumbullimi i më shumë personave. Këto masa sipas kompetentëve kanë për qëllim që të shmangin rritjen e numrit të të infektuarve nga Kovid-19, në prag të festave të fund-vitit.als/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

4 thoughts on “Fillon zbatimi i masave të reja restriktive, restorantet do të punojnë deri në ora 18:00

 • 10/24/2021 at 12:10
  Permalink

  967781 813195I believe this internet site contains some extremely fantastic details for everyone : D. 873831

  Reply
 • 09/11/2021 at 16:51
  Permalink

  You have observed very interesting details! ps decent web site. “What a grand thing, to be loved What a grander thing still, to love” by Victor Hugo.

  Reply
 • 08/01/2021 at 20:38
  Permalink

  I am delighted that I discovered this weblog, exactly the right information that I was searching for! .

  Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *