Një 33-vjeçar nga Shkupi vdiq si pasojë e koronavirusit, kishte mbipeshë dhe kishte pneumoni të rëndë

Sipas informacionit nga Ministria e Shëndetësisë, ai ishte mbipeshë dhe kishte pneumoni të rëndë bilaterale.

Ai u shtrua në spital në fillim të këtij muaji në Spitalin e Përgjithshëm të Qytetit “8 Shtator” me ngopje të ulët dhe iu nënshtrua ventilimit mekanik jo-invaziv.

Përveç terapisë, ai mori plazmë dhe ozon rikuperues, por pa sukses vdiq mbrëmë, informojnë Ministria e Shëndetësisë.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

2 thoughts on “Një 33-vjeçar nga Shkupi vdiq si pasojë e koronavirusit, kishte mbipeshë dhe kishte pneumoni të rëndë

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *