Pendarovski: Më shqetëson fakti që ndërtesat e sanksionuara dikur thyejnë vulën dhe punojnë, ofendojnë policinë dhe organet shtetërore

Presidenti Stevo Pendarovski beson se masat kufizuese që hynë në fuqi sot janë të ngjashme me ato në vendet e tjera, por se ajo që është shkatërrimtare, sipas tij, është mosrespektimi i masave.

– Më shqetëson fakti që objektet e sanksionuara dikur thyejnë vulën dhe punojnë, ofendojnë policinë dhe organet shtetërore. Nuk më pëlqen zbatimi i masave. Ju nuk duhet të bini vulën në një objekt që është i mbyllur, sepse është provuar më parë që ju po shkelni protokollet shëndetësore. Sipas mendimit tim, ky është një fakt më mposhtës sesa fakti nëse objektet do të mbyllen në orën 9 ose 6 të mbrëmjes, tha Pendarovski në intervistën e mbrëmshme për Kanal 5 televizion.
Sipas tij, shteti nuk duhet ta lejojë veten të presë vaksinat deri në mars, nëse vendet fqinje i blejnë ato shumë më herët.

– Nëse të tjerët i marrin të hënën, atëherë nuk duhet të presim deri në mars. Kjo u tha, ne duhet të menaxhojmë. Inshtë e papranueshme që ne të jemi ndër të fundit, tha Pendarovski.

Sipas Pendarovskit, njoftimet në rrjetet sociale në lidhje me pasigurinë e vaksinave dhe thirrjet për të mos marrë mund të parandalohen vetëm me informacion në kohë dhe duke dhënë një shembull nga figurat publike se vaksinat janë të sigurta.

– Në rrjetet sociale keni një dominim të njerëzve që pretendojnë se do të na thyejnë. Është turp në shekullin 21 të lexosh atë. Është për të ardhur keq që disa gjysmë-analfabetë që studiojnë në Facebook – mos merrni vaksinën, 5G do të vijë tek ju. Kjo do të parandalohej me informacionin në kohë. Këtu, si një shembull, sot Zëvendës Presidenti i Amerikës u vaksinua drejtpërdrejt dhe kështu tregoi se asgjë nuk është e rrezikshme, theksoi Pendarovski në intervistën e mbrëmjes për Channel 5.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

One thought on “Pendarovski: Më shqetëson fakti që ndërtesat e sanksionuara dikur thyejnë vulën dhe punojnë, ofendojnë policinë dhe organet shtetërore

  • 10/13/2021 at 06:11
    Permalink

    967499 797019Just wanna remark on couple of common items, The web site style is ideal, the topic matter is rattling very good 756341

    Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *