Video virale/ 9-vjeçarja rrëshket 40 herë teksa tenton të ecë në rrugën e akullt në Ukrainë (foto+video)

Pamjet e një vajze shkolle që rrëzohet rreth 40 herë teksa tenton të ecë në një trotuar të ngrirë në kryeqytetin e Ukrainës, janë kthyer së fundmi në ‘hit’ të internetit.

Nëntë vjeçarja Maria Moiseyenko përpiqet me të gjitha forcat kundër të ftohtit ektrem teksa tentativat e saj qesharake janë kapur nga kamerat e sigurisë në qendër të Kiev.

Në pamje kalimtarët shihen që tentojnë ta ndihmojnë teksa ajo tenton të nisë ecjen në rrugën e kalldrëmtë Andriyivsky Uzviz, një nga rrugët historike të kryeqytetit të Ukrainës.

Vendi u kthye në një pistë patinazhi në 10 tetor pasi moti i lagësht u ndoq nga temperatura nën zero. Pamjet tregojnë bajzën e vogël me çantë shpine teksa tenton pa sukses të ngjitet në rrugën e pjerrët.

Ajo vazhdimisht përpiqet të ngjitet në trotuarin e tatëpjetë por çdo përpjekje e saj përfundon në rrëzim në gjunjë e duar.

Sapo Maria arrin të ringrihet në këmbë, bie përsëri në rrugën e akullt. Një kalimtar shihet që tenton ta ndihmojë, por pas rrezimeve te saj i dëshpëruar ngre duart në ajër dhe largohet.

Por dështimet nuk e dekurajojnë vajzën e cila nuk heq dorë dhe në fund arrin t’ia dalë deri në fund të rrugës.

Duke folur më pas me mediat, Maria shpjegon se po nxitonte drejt vëllait të saj i cili ishte në fund të rrugës, për të shkuar në shtëpi së bashku.

Vajza tha se merret me gjimnastike, dhe ‘di si të bjerë’: “Trotuari ishte aq i rrëshkitshëm sa ishte e pamudur të qëndroje në këmbë”.

Maria shtoi se rrjedhimisht u takua me vëllanë e saj dhe shkuan së bashku në shtëpi.

Nëna e tyre Inna Moiseyenko tha se Maria, të cilën ajo e quan Masha, dhe vëllezërit e saj, janë mësuar ta ndihmojnë njëri-tjetrin dhe mos dorëzohen kollaj./topchannel

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

6 thoughts on “Video virale/ 9-vjeçarja rrëshket 40 herë teksa tenton të ecë në rrugën e akullt në Ukrainë (foto+video)

 • 10/07/2021 at 15:27
  Permalink

  523335 2629This sort of in search of get the enhancements made on this special lifestyle and diet, begin your L . a . Shifting the pounds diet remedy is actually a huge procedure into accesing which usually hope. weight loss 563172

  Reply
 • 06/15/2021 at 23:47
  Permalink

  [url=http://viagraxt.com/]buy viagra online cheap no prescription[/url] [url=http://zipppharmacy.com/]american pharmacy[/url] [url=http://redcialis.com/]tadalafil 5mg price uk[/url] [url=http://viagraphe.com/]generic viagra price uk[/url] [url=http://drugviagra.com/]online viagra cheap[/url] [url=http://findcialis.com/]can you buy cialis over the counter in canada[/url] [url=http://cialisxrx.com/]generic cialis 20mg pills[/url] [url=http://malecialis.com/]brand cialis singapore[/url]

  Reply
 • 06/08/2021 at 16:58
  Permalink

  [url=http://cialisdnp.com/]price of generic cialis[/url] [url=http://cialissd.com/]how to buy cialis in usa[/url] [url=http://a4drugstore.com/]online pharmacy discount code[/url] [url=http://viagrastrong.com/]viagra 50 mg price[/url] [url=http://edmedcialis.com/]buy cialis online in india[/url] [url=http://crepills.com/]doxycycline price canada[/url] [url=http://viagrapos.com/]viagra tablets in india[/url]

  Reply
 • 05/15/2021 at 18:43
  Permalink

  [url=https://viagracialisforsale.com/]where can i buy cheap cialis[/url] [url=https://effcialis.com/]canada cialis 20mg[/url] [url=https://viagraisale.com/]how to order sildenafil[/url] [url=https://volpharmacy.com/]canadianpharmacymeds[/url] [url=https://100viagra.com/]viagra 200mg tablet[/url]

  Reply
 • 04/08/2021 at 04:00
  Permalink

  you’re truly a good webmaster. The website loading velocity is
  amazing. It kind of feels that you’re doing any unique trick.
  Furthermore, The contents are masterwork. you have performed a wonderful job in this topic!

  My web-site: delta 8 thc for sale

  Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *