Është publikuar lista e plotë për ndihmë financiare prej 6000 denarë nga Qeveria

Autoritetet publikuan një listë të azhurnuar në të cilën qytetarët do të jenë në gjendje të kontrollojnë nëse kanë të drejtë për ndihmë financiare nga Qeveria në vlerë prej 6,000 denarë. Kjo është paketa e katërt e masave për të trajtuar pasojat e Covid-19. Qytetarët nërpërmjet këtij linku https://www.kupuvamdomasno.gov.mk/mk/ mund të kontrollojnë nëse vendosin numrin e sigurimeve shoqërore. Mbështetja financiare u dedikohet qytetarëve me të ardhura të ulëta, përfituesve të pensioneve, përfituesve të së drejtës së sigurimeve shoqërore të të moshuarve, të rinjve të moshës 16 deri 29 vjeç, prindërve të vetëm, jetimëve dhe kujdesit prindëror, artistëve dhe të tjerëve që performojnë aktivitet kulturor, kineastë dhe artistë të estradës

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

35 thoughts on “Është publikuar lista e plotë për ndihmë financiare prej 6000 denarë nga Qeveria

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *