Ndryshime në çmimet e derivateve në vend, lirohet nafta

Sipas Komisionit Rregullator të Energjisë, çmimi me pakicë i EURODIESEL (DE V) do të jetë 53 denarë për litër, dhe Vaji Ekstra i Lehtë i Familjes (EL-1) do të shitet me të njëjtin çmim.

Çmimi i EUROSUPER BS-95 do të jetë 60,50 denarë për litër, ndërsa EUROSUPER BS-98 do të shitet me një çmim prej 62,50 denarë për litër. rritet me 0.50 denarë / litër. Çmimi me pakicë i karburantit M-1 NS rritet me 0,550 denarë / kg dhe do të arrijë në 28,837 denarë për kilogram.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

3 thoughts on “Ndryshime në çmimet e derivateve në vend, lirohet nafta

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *