Një shkencëtar rus i cili punonte në zhvillimin e vaksinës është gjetur i vdekur: Ai ra nga një dritare …

Një shkencëtar i shquar rus që po punon për një vaksinë të koronavirusit është gjetur i vdekur nga një plagë me thikë pasi ra nga një dritare në një ndërtesë të Shën Petersburg.

Aleksandar Sasha Kaganski, 45 vjeç, kishte veshur vetëm të brendshme kur ra nga dritarja e banesës së tij në katin e 14, raporton “Moscow Komsomolets”.

Trupi i tij u gjet në një rrugë nga një fqinj, dhe sipas policisë lokale, ai gjithashtu kishte një plagë me thikë. Policia beson se një sherr shpërtheu para se Kaganski të binte nga dritarja.

Policia ruse thotë se vdekja e shkencëtarit po hetohet si një vrasje e mundshme dhe se një 45-vjeçar po hetohet si i dyshuar i mundshëm. tocka.mk/

foto: novosti.rs/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

68 thoughts on “Një shkencëtar rus i cili punonte në zhvillimin e vaksinës është gjetur i vdekur: Ai ra nga një dritare …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *