Pilates dhe yoga në programin e ri të Ministrisë së Arsimit dhe Shkencës

Zgjedhja e një gjuhe të dytë, me mundësinë për të zgjedhur mësimin e shqipes, si dhe lëndët sportive dhe rekreative që përfshijnë Pilates dhe yoga, sigurohet në Konceptin e ri për arsimin fillor të prezantuar nga Ministria e Arsimit, raporton mkd.mk.

Sipas të dhënave të Ministrisë së Arsimit dhe Shkencës, ekzistojnë 364 shkolla fillore në vend, nga të cilat, sipas të dhënave në dispozicion të Ministrisë, 130 nuk kanë një sallë sportive për mësimin e lëndës së sportit dhe veprimtarive sportive.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

22 thoughts on “Pilates dhe yoga në programin e ri të Ministrisë së Arsimit dhe Shkencës

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *