​Distria Krasniqi rrëzon Daria Bilodid, rezervon vendin e parë

Kampionia aktuale botërore e kategorisë -48 kg, Daria Bilodid, është rrëzuar nga froni i më të mirës, nga xhudistja kosovare Distria Krasniqi.

Dy herë fituesja e “IJF World Masters” do të jetë në kërkim të titullit të saj të tretë në Doha në muajin e ardhshëm, por tani për tani ajo mund të shijojë mbretërimin e saj në kategorinë -48 kg. Sidomos pas një paraqitje të jashtëzakonshme në “Grand Slam” të Budapestit, i cili ishte turneu i parë i mbajtur që para pandemisë, përcjell KosovaPress.

Krasniqi është shprehur e gatshme për tu rikthyer drejt garave, veçanërisht pas fitimit të medaljes së artë në “Paris Grand Slam”, dhe pas marrjes së epitetit si më e mira e kategorisë -48 kg. Tani ajo nuk do të jetë e vetme, pasi që në kategoritë e lehta e ka edhe kampionen e botës në kategorinë -52 kg, Majlinda Kelmendin, dhe Kosova do t’i ketë shanset e mëdha për tu kthyer me dy medalje të arta nga garat e ardhshme./topchannel

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

One thought on “​Distria Krasniqi rrëzon Daria Bilodid, rezervon vendin e parë

 • 08/09/2021 at 23:19
  Permalink

  Heya i’m for the first time here. I found this board
  and I find It truly useful & it helped me out much. I hope to give something back
  and aid others like you helped me.

  Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *