324 raste të reja të koronavirusit në Shkup

Creator: Kira_Yan

Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë kryer 2562 teste, dhe janë regjistruar 758 raste të reja të kovid-19, nga të cilat 324 janë në territorin e Shkupit.

Që nga fillimi i pandemisë, janë raportuar 34,165 raste të koronavirusit, nga të cilët 11,653 janë aktivë.

Numri i përgjithshëm i kojotave të diagnostikuara në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 79190, numri i pacientëve të rikuperuar është 56099, numri i vdekjeve është 2340 dhe numri i rasteve aktive është 20751./TV21

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

One thought on “324 raste të reja të koronavirusit në Shkup

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *